Lütfen Bekleyiniz..Egzersiz vePilates

Nurten Yalçınkaya Saraçoğlu

https://fizyotip.com.tr/wp-content/uploads/2016/09/image-07-10-16-15-19-e1604339993737.jpeg


Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunudur. İhtisas alanı Aletli Jimnsatik, Ritmik Jimnastik bu bölüm içinde Fitness, Reformer, Aerobik, Step branşlarını da içerir. Step branşlarını içeren Aletli Jimnastik bölümünde eğitim aldı. İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Bu dönemde üniversitede Pilates, Reformer, Aerobik, Fitness, Teakwan-do eğitmenliği yaptı. Yarışmacı sporcular yetiştirip akedemik çalışmalar yaptı.

İstanbul Üniversitesi’nde kadrolu çalışırken Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ücretli öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Otuz yılı aşkın süredir İstanbul’da İTÜ sporda profesyonel olarak işletmecilik ve Pilates, Aerobic, Step, Taekwan-do eğitmenliği yaptı. Milli sporcular yetiştirip Pilates’de sayısız eğitmenler yetiştirdi.

Nurten Yalçınkaya Saraçoğlu akademik kariyeri ve branşını Aletli Jimnastik ve Ritmik Jimnastiğin yanı sıra Avrupa Teakwan-do Şampiyonu olup devlet tarafından ödüllendirilmiştir. Şu anda Mersin Fizyotıp’ta profesyonel olarak Pilates ve Reformer eğitmenliği yapmaktadır. Ayrıca Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Beden Eğitimi öğretmenliği yapmaktadır.


Copyright by Fizyotip 2016. Tüm Hakları Saklıdır.